Eleştiriden Günceye

sm.ElestiridenGunceyeAli F. Bilir (yazar)

Basım Yılı: 1996

Yayıncı: E Yayınları

ISBN: 9753901348

Sayfa Sayısı: 93

Türü: Eleştiri-günce


Yayınevi Tanıtımı

Abdülkadir Paksoy, Ali F. Bilir’in yayınevimizce yayımlanan ‘Üşüyen Sıcak Düşlerim’ (1994) adlı öykü kitabını tanıttığı yazısında şöyle söylüyordu.’Öncelikle belirtmek gerekir ki, kitabın adı gibi içindeki öyküler de şiirsel: Hem dil açısından hem de öykülerin bütününün yarattığı imgelem dünyası açısından. Şiirle öykü arası bir yazın ürünü de diyebiliriz bu öykülere. Öykülükleri, daha çok, anlatım tekniğinden kaynaklanıyor.’Yine yayınevimizce yayımlanan Göç Türküsü (1995) adlı şiir kitabına yazdığı kapak yazısında Ümit Sarıaslan da ‘Ali F. Bilir’, diyordu,

“Doğa güzellemesinden -eski Yunan epigramları gibi- dokunaklı bir düzgülemeyle insanlık durumunu veren, Yunusça bir söyleşiye ulaşır yer yer. Hemen ardından bizi, Akdeniz’in / Toros doğasının esinleyici / esrikleştirici Karacaoğlan nektarını tatmaya alıştığımız bir anında, yeniden yeniden yürünecek bir ‘yol’un başına bırakır, tek başımıza.”

Yayınevimiz bu kez, sanatçının “Eleştiriden günceye” düz yazılarından bir kesit sunuyor okurlarına. ‘Üşüyen Sıcak Düşlerim’in, ‘Göç Türküsü’nün şiirli dağarına eklenecek yazılar.

Nereden Alabilirim?

ideefixe.com | kitap ambari.com | tulumba.comsm.ElestiridenGunceye

by Ali F. Bilir (Author)

Published in: 1996

Publisher: E-Yayınları

ISBN: 9753901348

Pages: 93

Style: Critic-dairy


Reviews

Coming soon…

Buy

ideefixe.com | kitap ambari.com | tulumba.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir