Üşüyen Sıcak Düşlerim

sm.UsuyenSicakDuslerimAli F. Bilir (Yazar)

Basım Yılı: 1994

Yayıncı: E Yayınları

ISBN: 9753901089

Sayfa Sayısı: 106

Türü: Kısa öyküler


Görüşler

Ali F. Bilir, doğup büyüdüğü İçel-Gülnar-Göksu yöresinin topraktan yoğurup yarattığı ama içinde çeşitli güçlükler gizlenen yaşamlardan derinliğine işlenmiş sürükleyici konular ve tiplerle çıkıyor okurlarının karşısına.

Kimi öykülerinde kaybettiği çocukluğunun izlerine inerek, ancak Sait Faik’te görülen küçük, sıradan insanlarla paylaşıyor kalemini. Yapay anlatım oyunlarına, uydurma simgelere, taslaklara kaçmadan, ayrıntılı doğa betimlemeleri, güçlü gözlemleri ve yalın, lirik anlatımıyla, ezilen, gözardı edilen insanlar için çarpan yüreğini ortaya koyuyor. Öykülerine yansıyan yalnızca kendisi olmuyor, başka yaşamlarla geliştirip zenginleşen, güçlenen, genişliğine bir yaşam umudunun derin ve güçlü anlamını da veriyor. Bazen Göksu Nehri’nin serinliğine, bazen de dondurucu Kura Irmağı’nın kenarlarına götürüyor insanı; bu da yazar-çevre etkileşiminden öte bir anlam kazanıyor.

“Üşüyen Sıcak Düşlerim”, bir ilk kitap olmasýna karşın, damıtılmış, ayıklanmış, okuru sıkmayan, aksine okura beklenenden fazlasını veren usta işi öyküler; okuyun, büyülü bir iksiri içmiş gibi olacaksınız…”

Osman Şahin

Nereden Alabilirim?

ideefixe.com | kitap ambari.com | tulumba.comsm.UsuyenSicakDuslerim

by Ali F. Bilir (Author)

Published in: 1994

Publisher: E-Yayınları

ISBN: 9753901089

Pages: 106

Style: Short stories


Reviews

Coming soon…

Buy

ideefixe.com | kitap ambari.com | tulumba.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir