Bilir “Big Bend Poets Şiir Dinletisi”nde Konuşmacı

Ali F. Bilir Florida Eyaleti Şairler Birliği’ne (Florida State Poets Association) bağlı Big Bend Poets (BBP) grubunun 10 Kasım 2009 tarihinde düzenlediği şiir dinletisine konuşmacı olarak katıldı.

BBP grubundan şairler ve şiir sevenlerin katıldığı toplantı Bilir`in yaptığı kısa bir konuşma ile başladı. Sevilen şiirlerini Türkçe ve Ingilizce okuyan Bilir, dinleti sonunda okurlarından gelen soruları yanıtladı. Toplantı amatör ve profesyonel katılımcıların okuduğu şiirler ile sona erdi. 2008 senesinde de BBP’nin şiir dinletisine konuk olan Bilir, şair dostları ve şiir sevenler ile yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

BBP Amerika`nn Florida eyaletinin kuzey kısmındaki şiir sevenleri buluşturan, halka açık bir gruptur. Organizasyonun amacı şiir dinletileri yoluyla şiiri teşvik ederek topluma fayda sağlamaktr. BBP her ayın ikinci salı günü saat 19:00’da yerel bir kitapevinde toplantılarını sürdürmektedir.

Big Bend Poets Konuşma Metni

etkinlik_bigbend2009

On November 10th, Ali F. Bilir attended the poetry reading event as the guest speaker, organized by Big Bend Poets (BBP), a chapter of Florida State Poets Association.

The poetry reading event started with a short speech by Bilir. After reading verses from his famous poems in both Turkish and English, Bilir answered questions by poetry lovers. Meeting concluded with poems read by amateur and professional poets. This is the second BBP poetry reading event, following his first appearance in October 2008.

BBP is a North Florida based poetry society open to public. The organization’s purpose is to promote poetry to benefit the community. BBP group meets second Tuesday of each month at one of the local bookstores in Tallahassee.

etkinlik_bigbend2009

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir